Wydarzenia

//Wydarzenia
Wydarzenia 2017-11-10T10:47:26+00:00
Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Listopad 2017

Richard Fredriksen

Dnia 8 listopada 2017 roku w wieku 71 lat odszedł nasz Prezes i założyciel firmy Richard Fredriksen. Był człowiekiem wyjątkowego formatu, odważnym, pełnym energii, o wielkim i ufnym sercu. Był szefem i przyjacielem, który zawsze był wśród nas. Ufał ludziom i wierzył w ich potencjał. Swoim przykładem pokazał, że warto polegać na ludziach i dać szansę każdemu.

Na początku lat dziewięćdziesiątych przyjechał z Norwegii do Polski i otworzył Tubes International. Stworzył międzynarodową firmę, dał ludziom interesującą i pełną możliwości pracę. Do końca życia jego marzeniem było rozwijanie firmy Tubes International. Jako pracownicy czujemy się zobowiązani do kontynuacji i rozwoju jego dzieła.

Zespół Tubes International

Wydarzenia

Czerwiec 2017
Uruchomienie nowego systemu informatycznego ERP

Uruchomienie nowego systemu informatycznego ERP

Informujemy, że w dniach 01-02.06.2017 r. został uruchomiony w naszej firmie nowy system informatyczny ERP.
W związku z wdrażaniem nowego systemu komputerowego prosimy o wyrozumiałość dla naszych pracowników w przypadku wystąpienia trudności przy Państwa obsłudze. Zamówienia złożone przez koszyk sklepu internetowego, zostaną zrealizowane niezwłocznie po rozruchu systemu informatycznego.

Jesteśmy świadomi wszelkich niedogodności z tym związanych i z góry Państwa za nie przepraszamy. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie w pełni zrekompensuje Państwu chwilowe utrudnienia.

Harmonogram uruchomienia systemu

 • 05-09.06.2017 r. – rozruch firmy w nowym systemie informatycznym

W razie jakichkolwiek pytań w w/w okresie prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi handlowcami.
Przepraszamy za utrudnienia oraz dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.

Dziękujemy.
Zarząd i Kierownictwo Firmy Tubes International

Wydarzenia

Grudzień 2016
Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest czasem, w którym szczególnie chcemy dzielić się z innymi. W tym wyjątkowym czasie wsparliśmy pięcioro potrzebujących.

Mamy nadzieję, że przekazana pomoc wywołała radość oraz uśmiech na twarzy obdarowanych i przyczyni się do poprawy ich sytuacji lub stanu zdrowia.

Wydarzenia

Lipiec 2016
Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Wakacje to czas, kiedy na buziach dzieci częściej pojawia się uśmiech. Odpoczynek od szkolnych obowiązków i beztroska zabawa to nagroda za wcześniejszą ciężką pracę. Jednak nie zawsze uśmiech pojawia się tak często. Problemy, którymi darzy nas los nie pozwalają cieszyć się wakacjami, dlatego w ostatnim czasie nasza firma wsparła pięcioro potrzebujących.

Wierzymy, że dzięki naszej pomocy przynajmniej na chwilę na buziach dzieci pojawi się uśmiech.

Wydarzenia

Kwiecień 2016
Otwarcie nowego oddziału w Poznaniu

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów Tubes International Sp. z o.o. z dniem 25 kwietnia 2016 r. uruchomiliśmy drugi oddział w Poznaniu, przy ul. Rynkowej 56 w Przeźmierowie.

Nowa lokalizacja zapewnia bardziej komfortowy dojazd oraz oszczędność czasu dla Klientów z północno-zachodniej części Poznania i okolic. Nowy warsztat umożliwia nam w trybie natychmiastowym produkcję gotowych przewodów przemysłowych i hydraulicznych według oczekiwań naszych Klientów.

W oddziale od samego początku uruchomiona została usługa 24 godzinnego Serwisu Przewodów Hydraulicznych (24/7/365) pod numerem telefonu 697 222 440.

Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja będzie kolejnym atutem naszej firmy oraz źródłem jeszcze większych korzyści dla naszych Klientów.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego oddziału.

Z wyrazami szacunku
Zespół pracowników Tubes International, Oddział w Poznaniu

ODDZIAŁ POZNAŃ/PRZEŹMIEROWO

Wydarzenia

Kwiecień 2016
Zmiana siedziby oddziału w Olsztynie

Przekazujemy Państwu informację o zmianie lokalizacji naszego oddziału w Olsztynie. W odpowiedzi na nieustannie rosnące zainteresowanie produktami i usługami Tubes International Sp. z o.o. od dnia 11 kwietnia 2016 roku zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia naszej nowej lokalizacji w Olsztynie przy ul. Lubelskiej 44C.

Oddział znajduje się przy drodze krajowej nr 16 w kierunku Mrągowa. Całkowita powierzchnia Oddziału to blisko 400 m2, z czego aż 312 m2 przeznaczone zostało na część magazynowo-warsztatową.

Dzięki tej zmianie będziemy mogli zapewnić Państwu jeszcze sprawniejszą niż do tej pory obsługę, a zwiększona powierzchnia magazynu umożliwi nam utrzymanie stanów towarowych zgodnych z Państwa zapotrzebowaniem.

Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja będzie dodatkowym atutem naszej firmy oraz źródłem jeszcze większych korzyści dla naszych Klientów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego oddziału.

Z wyrazami szacunku
Zespół pracowników Tubes International, Oddział w Olsztynie

ODDZIAŁ OLSZTYN

Wydarzenia

Marzec 2016
Kolejny certyfikat dla Tubes International

Potwierdzenie spełnienia wymagań normy EN15085

Na początku marca nasza firma otrzymała certyfikat, potwierdzający spełnienie wymagań normy EN15085, przyznany przez TÜV NORD.

Spełnienie restrykcyjnych wymogów normy EN15085 pozwala na wytwarzanie nowych elementów, z wykorzystaniem procesu specjalnego, jakim jest spawanie, w sektorze kolejnictwa. Uzyskany stopień CL1 umożliwia wykonywanie spoin sklasyfikowanych w klasie od CP A do CP D. Certyfikat to potwierdzenie najwyższego standardu warsztatu spawalniczego, jak i pracujących w nim specjalistów.

Znaleźliśmy się wąskim gronie warsztatów spawalniczych w Polsce, które spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe określone w normie. Należy podkreślić, że jesteśmy jedyną w Polsce firmą, o profilu elastycznych przewodów, spełniającą wymagania normy EN 15085. Pełen zakres usług, jakie możemy świadczyć, znajduje się na stronie www.en15085.net.

Proces certyfikacyjny przeprowadziła renomowana jednostka TÜV NORD. To jednostka wywodząca się z niemieckiego rynku, na którym obowiązują najbardziej restrykcyjne przepisy odnośnie przemysłu kolejowego. Certyfikat pozwala ubiegać się naszej firmie o realizację najbardziej wymagających prac dla przemysłu kolejowego.

Wydarzenia

Luty 2016
Otwarcie nowego oddziału w Bielsku-Białej

Przekazujemy Państwu informację o uruchomieniu oddziału w Bielsku-Białej. Od dnia 1 lutego 2016 roku zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia naszego nowego oddziału w Bielsku-Białej zlokalizowanego przy ul. Żywieckiej 260. Nasz nowy oddział o łącznej powierzchni 280 m2 składa się z części sklepowej, warsztatowej oraz magazynowej. W oddziale świadczymy pełną gamę usług i sprzedaży w zakresie węży przemysłowych wraz z wykonywaniem przewodów hydraulicznych.

Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja będzie dodatkowym atutem naszej firmy oraz źródłem jeszcze większych korzyści dla naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego oddziału.

Z wyrazami szacunku
Zespół pracowników Tubes International, Oddział w Bielsku-Białej

ODDZIAŁ BIELSKO-BIAŁA
 • ul. Żywiecka 260
  43-310 Bielsko-Biała
 • tel. 33 472 34 69
  fax 33 472 34 69
 • SERWIS 24h
  tel. kom. 785 055 910
 • GODZINY OTWARCIA
  pn-pt 8.00-16.00

Wydarzenia

Luty 2016
Firma Tubes International usprawnia zarządzanie globalną działalnością, wdrażając IFS Applications™ 9

Tubes International

Renomowany dostawca węży i złączy dla przemysłu – Tubes International − wdraża kompleksowe rozwiązanie ERP firmy IFS. To kolejny krok, dzięki któremu firma usprawni swoje zarządzanie produkcją, łańcuchem dostaw oraz sprzedażą w swoich oddziałach na terenie całego kraju, jak i w spółkach za granicą.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, podjęła współpracę z firmą Tubes International. Celem wspólnie podejmowanych działań jest wdrożenie kompleksowego systemu IFS Applications™ 9 usprawniającego działalność w międzynarodowej grupie.

Firma Tubes International istnieje od 1993 roku i jest jednym z liderów wśród dostawców węży, złączy przemysłowych oraz przewodów hydrauliki siłowej dla wszystkich obszarów przemysłu. Centrala firmy zlokalizowana jest w Poznaniu, gdzie znajduje się centrum logistyczne oraz produkcyjne, w którym produkowane są różnego rodzaju przewody przemysłowe. Firma zarządza własną międzynarodową siecią sprzedaży w takich krajach, jak: Czechy, Ukraina, Słowacja, Litwa, Rosja, Norwegia i Kazachstan. Posiada również przedstawicielstwa w Niemczech i Iraku. Rozwój spółki Tubes International wymusił wdrożenie zintegrowanego rozwiązania informatycznego, umożliwiającego efektywne prowadzenie działalności w aspekcie firmy: międzynarodowej, wielofirmowej, wielooddziałowej i wielowalutowej.

Po przeprowadzeniu analizy dostępnych na rynku systemów ERP Zarząd firmy Tubes International wybrał system IFS Applications 9, który najlepiej spełniał wymagania funkcjonalne. Rozwiązanie firmy IFS zapewnia również wsparcie obsługi organizacji wielooddziałowej i wielofirmowej w wielu językach oraz obsługi różnych walut w transakcjach gospodarczych.

„Wybraliśmy IFS Applications 9, ponieważ jest on dostosowany do naszych oczekiwań. Skalowalność rozwiązania ułatwi rozwój naszej grupy dzięki możliwości objęcia systemem kolejnych spółek zagranicznych i nowych obszarów działalności”
Karol Semba, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Tubes International.
„Firma Tubes International jest wśród pierwszych polskich przedsiębiorstw, które będą korzystać z najnowszej wersji systemu IFS Applications 9. Wersja ta oferuje wiele nowych funkcji i usprawnień wspomagających firmy działające globalnie, takie jak Tubes International. Bardzo się cieszymy, że nasze rozwiązanie będzie wspierać działalność i rozwój tak dużej i renomowanej firmy”
Marcin Taranek, prezes IFS CEE

W pierwszym etapie system IFS Applications 9 zostanie wdrożony w firmie Tubes International w Polsce oraz w spółce zależnej Tubes International na Słowacji. Rozwiązanie obejmie obszary finansów, dystrybucji, produkcji i zarządzania projektami. Zakończenie tego etapu wdrażania jest planowane na początek 2017 roku. W następnych etapach system IFS Applications 9 zostanie sukcesywnie wdrożony w kolejnych spółkach zagranicznych.

O firmie IFS
Firma IFS™ jest uznanym liderem w dziedzinie rozwijania i dostarczania oprogramowania dla przedsiębiorstw do planowania zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resources Planning; ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management; EAM) oraz zarządzania obsługą serwisową (Enterprise Service Management; ESM). Firma IFS pomaga klientom z wybranych sektorów rynku skupić się na swojej podstawowej działalności biznesowej, zwiększyć elastyczność działania i osiągać korzyści z wprowadzanych zmian. Założona w 1983 r. firma IFS jest spółką prawa publicznego (XSTO:IFS). Firma IFS obsługuje ponad 2400 klientów na całym świecie za pośrednictwem lokalnych oddziałów i poprzez rosnącą sieć swoich partnerów.

W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 240 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ENEA Wytwarzanie S.A., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze Holding SA, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Projprzem S.A., Quad/Graphics Europe, Slovnaft SA, Synthos S.A., TAURON Wytwarzanie S.A., TRI (Poland) Sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm.

Wydarzenia

Grudzień 2015
Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Działalność charytatywna

Rola biznesu nie powinna ograniczać się tylko do dostarczania dóbr na rynek. Wspieranie potrzebujących to zadanie bardzo ważne , które należy realizować ze szczególną starannością. Móc pomóc to ogromna satysfakcja.

W okresie świątecznym nie odmówiliśmy sobie takiej przyjemności, dlatego wsparliśmy kilka fundacji charytatywnych i ich podopiecznych. W obdarowanym gronie znaleźli się: Fundacja Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”, Fundacja „Wspólna Nadzieja” , Fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Suszu.
Wierzymy, że każdy gest dobrej woli wpływa na poprawę losu, a na twarzach obdarowanych zagościł uśmiech.

Wydarzenia

Sierpień 2015
Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Działalność charytatywna

Świadomi roli przedsiębiorstw we współczesnym świecie i ich odpowiedzialności społecznej, pomagamy tym, którzy z nadzieją oczekują na nasze wsparcie.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w ostatnim programie wsparcia udało się nam objąć pomocą 5 fundacji: Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundację Wspólna Nadzieja, Fundację Przytuliska u Wandy, Fundację Zbieramy Razem i Fundację dla Dzieci Pokrzywdzonych Losowo.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc i wierzymy, że każdy, nawet najmniejszy gest dobrej woli przyczynia się do tego, by odmienić czyjś los.

Wydarzenia

Lipiec 2015
Uruchomienie sklepu internetowego

Uruchomienie sklepu internetowego

Z wielka radością chcielibyśmy poinformować naszych Klientów o uruchomieniu z dniem 1 lipca 2015 roku Sklepu Internetowego Tubes International.

W sklepie internetowym znajdziecie Państwo wybrany do sprzedaży asortyment, którego oferta będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne pozycje.
Możliwość dokonania zakupów przez Internet umożliwiamy zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się czy logowania. Sklep internetowy jest stale rozwijany aby sprostać oczekiwaniom Klientów a w przyszłości będą dodawane kolejne funkcje.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zakupów pod adresem:
sklep.tubes-international.pl

Wydarzenia

Maj 2015
Uruchomienie spawalni w Centrali

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu nowej inwestycji – spawalni węży stalowych w Centrali.
Spawalnia zyskała nową powierzchnię produkcyjną co przełożyło się między innymi na zwiększenie ilości stanowisk spawalniczych i poprawy ich wyposażenia.

W ramach kompetencji spawalniczych Tubes International Sp. z o.o. może poszczycić się następującymi certyfikatami:

 • Certyfikat WF 0410165 HH z zakresu kwalifikacji: Welding of Pipelines, wydany przez Germanischer Lloyd,
 • Certyfikat Zgodności WE, potwierdzający spełnianie wymagań modułu A1 Dyrektywy 97/23/WE w zakresie wytwarzania urządzeń ciśnieniowych, wydany przez Urząd Dozoru Technicznego,
 • Certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań DNV, wydany przez Det Norske Veritas AS,
 • Certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy PN-EN ISO 3834-2:2007, wydany przez Transportowy Dozór Techniczny.

Obecnie jesteśmy Państwu w stanie zrealizować zamówienia o dodatkowych niż do tej pory wymaganiach technicznych:

 • Spawanie przewodów stalowych, kompensatorów metalowych i końcówek techniką spawania orbitalnego,
 • Wykonywanie przewodów stalowych, kompensatorów metalowych i końcówek wymagających bardzo dużej precyzji ustawienia kątowego końcówek względem siebie.

Wydarzenia

Kwiecień 2015
Otwarcie oddziałów w Norwegii

Otwarcie oddziałów w Norwegii

Mamy przyjemność poinformować Państwa o otwarciu naszej nowej spółki zależnej. Po niedawnym uruchomieniu przedstawicielstwa w Niemczech i otwarciu nowego oddziału w Kazachstanie, przyszedł czas na Norwegię.

Tubes International rozwija się wieloaspektowo na rynkach międzynarodowych, a najlepszym tego przykładem są wspomniane wyżej inwestycje. Nasza działalność na rynkach skandynawskich wchodzi obecnie w bardziej zaawansowaną fazę, skutkiem czego jest otwarcie norweskich oddziałów Tubes International Norge A/S.

Centrala firmy zlokalizowana jest w sąsiedztwie miejscowości Drammen, która znajduje się około 40 km od stolicy kraju Oslo. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli lepiej dostosować swoją ofertę do lokalnych potrzeb i wymagań oraz zapewnić większą dostępność towarów dla norweskich odbiorców. Tubes International Sp. z o.o. współpracuje obecnie z wieloma kontrahentami z Norwegii, a ich obsługą zajmował się dotychczas Dział Eksportu w centrali w Poznaniu.

Inwestycja w nowe oddziały będzie równocześnie inwestycją w relacje z dotychczasowymi partnerami, oraz stwarza większe możliwości rozwoju.

Naszym Norweskim kolegom życzymy samych sukcesów!

ODDZIAŁ SANDE (Drammen)

 • Tubes International Norge A/S
  Lersbrygga 5
  3070 SANDE (Drammen)
 • tel. kom. +47 902 46 900

ODDZIAŁ SANDNES (Stavanger)

 • Tubes International Norge A/S
  Kvålkroken 38
  4323 SANDNES (Stavanger)
 • tel. kom. +47 901 38 012

Wydarzenia

Marzec 2015
Otwarcie przedstawicielstwa w Niemczech

Otwarcie przedstawicielstwa w Niemczech

Realizując sukcesywnie strategię rozwoju firmy poprzez ekspansję zagraniczną, mamy dziś przyjemność poinformować o otwarciu przedstawicielstwa Tubes International na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.

Zadaniem naszych Niemieckich kolegów będzie rozwijanie sprzedaży i sieci kontaktów na jej terytorium.

Przejmą tym samym opiekę nad naszymi niemieckimi kontrahentami i partnerami, która dotychczas była w kompetencjach Działu Eksportu.

Naszych Klientów zapraszamy do współpracy a naszym nowym kolegom życzymy powodzenia.

PRZEDSTAWICIELSTWO

Wydarzenia

Styczeń 2015
Społeczna odpowiedzialność Tubes International

Działalność charytatywna

Jesteśmy świadomi roli przedsiębiorstw w otaczającym społeczeństwie i ich odpowiedzialności społecznej. Przyjęta strategia naszej firmy kładzie nacisk nie tylko na osiąganie celów ekonomicznych. Staramy się także działać społecznie, pomagając potrzebującym.

W 2014 roku przekazaliśmy środki finansowe, mające wesprzeć osoby w potrzebie oraz organizacje, działające na ich rzecz. Pomogliśmy: Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Ośrodkowi Rehabilitacyjnemu dla Dzieci w Kiekrzu, Fundacji Rak OFF, Fundacji Smolenia, Fundacji Iskierka.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.
Będziemy dążyć, aby tego typu aktywność była stałym elementem działalności naszej firmy.

Wydarzenia

Styczeń 2015
Zmiana siedziby oddziału w Warszawie

Mamy przyjemność poinformować, iż w związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, dnia 8 grudnia 2014, po 12 latach działalności, oddział w Warszawie został przeniesiony do nowej siedziby przy Alejach Jerozolimskich 468 w Pruszkowie.

Całkowita powierzchnia oddziału w nowej lokalizacji wynosi 630 m2. Do Państwa dyspozycji oddajemy przestrzeń sklepową o powierzchni 101 m2. Znaczącym atutem nowego lokalu jest także obszerny magazyn wraz z warsztatem produkcyjnym o łącznej powierzchni 365 m2. Nowa lokalizacja zapewnia także bardziej komfortowy dojazd, zarówno z centrum Warszawy, jak i z okolic.

Dzięki zwiększonej powierzchni magazynowej możemy zapewnić Państwu utrzymywanie stanów towarowych zgodnych z Państwa zapotrzebowaniem. Nowy warsztat umożliwia nam w trybie natychmiastowym produkcję gotowych przewodów przemysłowych i hydraulicznych według oczekiwań naszych klientów. Zdecydowanym plusem korzystania z naszych usług jest również oznakowanie wszystkich przewodów, dzięki czemu możemy je szybko zidentyfikować i sprawnie wykonać dla nich zamienniki.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w nowej lokalizacji.

Z wyrazami szacunku
Zespół pracowników Tubes International, Oddział w Warszawie

ODDZIAŁ WARSZAWA
 • Al. Jerozolimskie 468
  05-802 Pruszków
 • tel. 22 572 98 30
  fax 22 572 98 40
  tel. kom. 667 888 117
 • GODZINY OTWARCIA
  pn-pt 7.00-16.00
  sobota 9.00-14.00