• EDIS
  • prasy Finn-Power
  • karcher
  • przewody do betonu
  • Uniwersalny wąż spożywczy pozbawiony ftalanów Tygon S3™ B-44-3
  • opinie
  • złącza tankwagen
  • wąż do substancji spożywczych foodstar/sd

Opaski, obejmy i tuleje zaciskowe do węży

Opaski, obejmy i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych. Ich prawidłowy dobór i montaż ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu elastycznego. Dobierając odpowiedni typ elementu montażowego należy uwzględnić rodzaj montowanej końcówki (kształt „ogona” – części wkładanej do węża), materiał węża i grubość jego ścianki. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Tubes International.

Taśmowy system zaciskowy

TAŚMOWY SYSTEM ZACISKOWY

Taśmowy system zaciskowy całkowicie eliminuje konieczność posiadania na magazynie opasek w różnych średnicach. Dzięki niemu możliwe jest ekonomiczne, wygodne i szybkie tworzenie opasek zaciskowych na dowolną średnicę węża. Składa się z przyrządu do montażu i obcinania taśm stalowych, nierdzewnej taśmy stalowej o długości 30,5 metra (szerokość od 6,3 mm do 19 mm) oraz zapinek do taśmy stalowej (od 1/4" do 3/4").
Przed użyciem taśmowego systemu zaciskowego prosimy o zapoznanie się z instrukcją montażu!

Opaski do końcówek i węży

OPASKI DO KOŃCÓWEK  I WĘŻY

Opaski służące do skutecznego zamocowania końcówek na oferowane przez nas węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Oferujemy opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą oraz opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym. Dostępne wersje materiałowe to stal węglowa, stal galwanizowana, stal AISI 304, stal AISI 316 oraz inne dostępne na zamówienie.

Obejmy skorupowe

OBEJMY SKORUPOWE

Obejma skorupowa przeznaczona do mocowania węży na końcówkach z kołnierzem zabezpieczającym. Obejmy RS-636..., RS-637... (DIN 2817) przeznaczone są do standardowych końcówek (gładkich). Obejmy RS-635... (DIN 2826) przeznaczone są do końcówek wysokociśnieniowych oraz do pary (karbowanych).
Dostępne wersje materiałowe to stal AISI 316, mosiądz (odlew), aluminium (odkuwka). Ciśnienie robocze 25 bar (DIN 2817) oraz do 100 bar (DIN 2826).

Obejmy żeliwne

OBEJMY ŻELIWNE

Mocne, proste i bezpieczne dwuczęściowe obejmy wykonane z żeliwa ocynkowanego. Przeznaczone do montażu złączy kłowych na wężach o średnicy wewnętrznej od 13 mm do 150 mm i ciśnieniu roboczym do 25 bar.

Tuleje zaciskowe do węży przemysłowych

TULEJE ZACISKOWE DO WĘŻY PRZEMYSŁOWYCH

Tuleje zaciskowe przeznaczone do zaciskania końcówek w wężach przemysłowych (wężach z gumy i tworzyw ze wzmocnieniem tekstylnym, ewentualnie ze spiralą wzmacniającą – węże ssawno – tłoczne). Wykonane ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej 304 lub 316.
Tuleje typ L – przeznaczone są do zaciskania końcówek typu hydraulicznego. Dostępne w wielu rozmiarach dla średnic wewnętrznych węży od 5/16" do 2.1/2" i dla różnych grubości ścianek węża (różnych średnic zewnętrznych).
Tuleje typ LDR, LD i LR – przeznaczone są do zaciskania końcówek nierdzewnych higienicznych typ NH oraz końcówek z gładkim ogonem pod obejmę skorupową. Dostępne w wielu rozmiarach dla średnic wewnętrznych węży od 1" do 4" i dla różnych grubości ścianek węża (różnych średnic zewnętrznych).