• EDIS
  • prasy Finn-Power
  • karcher
  • przewody do betonu
  • Uniwersalny wąż spożywczy pozbawiony ftalanów Tygon S3™ B-44-3
  • opinie
  • złącza tankwagen
  • wąż do substancji spożywczych foodstar/sd

Pompy i rozdzielacze hydrauliczne

Podstawowym elementem każdego układu hydrauliki siłowej jest pompa wyporowa. Jej zadaniem jest zamiana energii mechanicznej dostarczonej z zewnątrz na energię hydrauliczną strumienia cieczy roboczej. Zadaniem rozdzielaczy jest doprowadzenie i odprowadzenie cieczy z określonej gałęzi układu. W praktyce rozdzielacz służy do połączenia siłownika (lub silnika hydraulicznego) z pompą i zbiornikiem. Aby połączyć pompę z innymi elementami układu hydraulicznego często stosujemy przyłącza kołnierzowe. Ich zastosowanie umożliwia łatwe podłączenie przewodów elastycznych lub sztywnych przewodów rurowych do pompy.

Rozdzielacze hydrauliczne

Rozdzielacze hydrauliczne

Rozdzielacze suwakowe 6 drogowe przeznaczone do stosowania w układach hydraulicznych dźwigów, podnośników, maszyn budowlanych, rolniczych, przemysłowych. Sterują kierunkiem przepływu cieczy roboczej. Występują jako rozdzielacze sekcyjne lub monoblokowe (odlewany korpus). W zależności od modelu przepływ nominalny wynosi od 45 do 170 [l/min] przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 350 [bar]. Jeden rozdzielacz może mieć maks. 8 sekcji roboczych.

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne

Pompy wyporowe zębate o zazębieniu zewnętrznym przeznaczone do stosowania w układach hydraulicznych maszyn i urządzeń. Zamieniają energię mechaniczną dostarczoną z zewnątrz na energię hydrauliczną strumienia cieczy roboczej. Dostępne jako pompy jedno i wielostrumieniowe. W zależności od modelu, osiągają wydajność jednostkową od 0,8 do 99 [cm3/obr] przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 250 [bar]. Wybrane modele dostępne są również jako silniki hydrauliczne.

Przyłącza kołnierzowe

przyłącza kołnierzowe

Przyłącza kołnierzowe o zwartej budowie z kołnierzami kwadratowymi o średnicy podziałowej 30, 35, 40, 51, 55 mm z gwintami przyłączeniowymi BSP i metrycznymi. Stosowane w podłączeniach pomp. Standardowo wyposażone w zestaw śrub, podkładek oraz o-ring. Wykonane ze stali ocynkowanej lub z aluminium. W zależności od modelu, max. ciśnienie robocze wynosi do 315 bar.