Crushproof star

Przesył mleka i jego produktów

Wąż ssawno-tłoczny przeznaczony do przesyłu mleka i jego produktów oraz substancji spożywczych, wymagających zastosowania gumy pozbawionej zapachu i smaku.

Nowa gwiazda w ofercie – wąż do mleka i jego produktów CRUSHPROOF STAR

Parametry techniczne

Warstwa wewnętrznaBiała mieszanka NR/NBR
WzmocnienieOplot syntetyczny, spirala PET
Warstwa zewnętrznaNiebieska guma syntetyczna
Temperatura pracyod -30°C do +85°C
Ciśnienie robocze16 bar
Podciśnienie robocze0,7 bar
Co wyróżnia wąż do mleka CRUSHPROOF STAR?
 • Bezkonkurencyjny w swojej klasie

  Wąż CRUSHPROOF STAR to gwarancja najwyższej jakości w korzystnej cenie. Dzięki wysokiemu współczynnikowi ciśnienia roboczego oraz zastosowaniu spirali tworzywowej wąż jest bezkonkurencyjny w swojej kategorii.

 • Wysokiej jakości konstrukcja

  Wąż CRUSHPROOF STAR wykonany jest z wysokiej jakości mieszanki gum NR i NBR. Dzięki wzmocnieniu z oplotów syntetycznych oraz spirali tworzywowej wąż CRUSHPROOF STAR jest odporny na nacisk i uszkodzenia mechaniczne. Specjalna konstrukcja węża umożliwia powrót węża do pierwotnego kształtu po przypadkowym przejechaniu go np. wózkiem widłowym.

 • Efektywny i niezawodny

  Zastosowanie spirali z tworzywa obniża wagę węża dzięki czemu jest łatwy do operowania. Szczególnie zalecany do zastosowań wymagających elastyczności i małego promienia gięcia. Możliwość pracy na podciśnieniu.

 • Przeznaczony dla przemysłu spożywczego

  Wąż CRUSHPROOF STAR z powodzeniem stosowany jest w przemyśle spożywczym. Nie zawiera plastyfikatorów, ftalanów ani substancji pochodzenia zwierzęcego dzięki czemu guma jest pozbawiona zapachu. Warstwa wewnętrzna spełnia wymagania FDA, BfR, M.D. 21/03/73 oraz RAL. Zgodny z EC 1935/2004 oraz EC 2023/2006.

 • Rekomendowany przez Tubes International

  Ze wzglądu na swoje właściwości wąż CRUSHPROOF STAR rekomendowany jest przez naszą firmę do stosowania w aplikacjach spożywczych np. przeładunek mleka.

Złącza mleczarskie
Zapewnienie higieniczności przepływu medium

Prawidłowo dobrany przewód do mleka (wąż z właściwie dobranymi i zamontowanymi końcówkami oraz złączami) zapewnia higieniczność procesu, jakim jest np. przeładunek mleka. W tego typu zastosowaniach powszechnie wykorzystywane są przede wszystkim złącza mleczarskie (złącza higieniczne) ze stali nierdzewnej AISI 316 z odpowiednio wykończoną powierzchnią wewnętrzną o niskiej chropowatości. Złącza te montowane są do węży przy pomocy skręcanych opasek, obejm lub okuwane tulejami zaciskowymi.

Dowiedz się więcej >

Potrzebujesz więcej informacji? Potrzebujesz pomocy specjalisty? Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci!